top of page

DOTAZY

 • Jak chutná ovčí mléko?
  Častým dotazem, který nám lidé kladou, je, jak ovčí mléko chutná. Na základě našich zkušeností ho popisujeme jako doopravdy lahodné a sladké, a právě to nás k němu přitahuje. Ovčí mléko má krémovou konzistenci a je hustší než kravské mléko díky vyššímu obsahu sušiny. Jeho výhodou je, že nemá žádnou typickou vůni, jako je tomu například u kozího mléka. Jistě stojí za to ho vyzkoušet!
 • Proč je lepší plnotučné ovčí mléko?
  Plnotučné sušené ovčí mléko, které tvoří důležitou složku Bebis produktů, je lepší volbou než jeho odstředěné či demineralizované varianty. Plnotučné mléko je bohaté na živiny a obsahuje kvalitní tuky, které jsou v jiných variantách nahrazovány rostlinnými tuky. I když jsou rostlinné tuky levnější, jsou méně výživné a méně vhodné zejména pro děti. Díky svému složení je plnotučné ovčí mléko blíže mateřskému mléku. Dítě bude lépe prospívat a získá v potravinách všechny nezbytné živiny pro svůj přirozený růst a rozvoj.
 • Jaký je rozdíl mezi ovčím a kravským mlékem?
  Právě složení je to, co odlišuje ovčí mléko od kravského. Ovčí mléko má odlišné složení bílkovin, přičemž obsahuje pouze bílkovinu typu A2, zatímco kravské mléko často obsahuje bílkovinu A1-beta kasein, která může způsobovat trávicí potíže. Navíc, ovčí mléko má až o 60% vyšší obsah bílkovin než kravské mléko. Ovčí mléko je také přirozeně bohaté na vitamíny a minerály, včetně vyššího obsahu vápníku, hořčíku, vitamínů A, C, B1, B2, B3, B6, B7 a B12. Jednou z nejdůležitějších složek ovčího mléka je laktoferin, který je obsažen až v osminásobně větším množství než v kravském mléce. Laktoferin je glykoprotein, který hraje klíčovou roli ve správném růstu a rozvoji kojenců a batolat. Pomáhá účinně bojovat proti škodlivým mikroorganismům v těle, podporuje vstřebávání železa a přispívá k budování zdravého imunitního systému u dětí.
 • Jaký je rozdíl mezi ovčím a kozím mlékem?
  Hlavním rozdílem mezi ovčím a kozím mlékem je v jejich složení. Ovčí mléko obsahuje vyšší množství bílkovin ve srovnání s kozím mlékem a je považováno za "kompletní" zdroj bílkovin, který obsahuje všechny 10 esenciálních aminokyselin. Ovčí mléko je přirozeně bohaté na vitamíny a minerály, jako je vápník, hořčík, vitamíny B6, B12 a C. Další významnou složkou ovčího mléka je až čtyřikrát vyšší obsah laktoferinu, na rozdíl od kozího mléka. Tento glykoprotein hraje klíčovou roli ve správném růstu a vývoji kojenců a batolat. Pomáhá účinně bojovat proti růstu škodlivých mikroorganismů v těle, podporuje vstřebávání železa a přispívá k budování zdravého imunitního systému u dětí. Jednou z výhod ovčího mléka je také jeho neutrální vůně. Nemá žádnou typickou vůni, kterou má například kozí mléko.
 • Obsahuje ovčí mléko laktózu?
  Ano, ovčí mléko obsahuje laktózu stejně jako ostatní mléka. Je důležité vědět, kterou alergií trpíte vy nebo vaši nejmenší, protože příznaky mohou být podobné. Alergie na kravskou bílkovinu, kterou trpí 2-5 % kojenců v ČR a projevuje se problémy s trávením bílkovin nebo tuků v kravském mléce, často bývá zaměňována s laktózovou intolerancí, což je intolerance mléčného cukru. Pokud máte alergii na kravskou bílkovinu, ovčí mléko a produkty z něj mohou být vhodnou alternativou, která vám poskytne potřebný vápník a další vitamíny a minerály. Na druhou stranu, pokud trpíte intolerancí na laktózu, bohužel ovčí mléko pravděpodobně nebude vhodnou alternativou. Neváhejte se obrátit na svého lékaře a poradit se s ním, zda trpíte intolerancí nebo alergií a jakou přístupnou možnost stravy byste měli zvolit.
 • Obsahují Bebis příkrmy … ?
  Přidané cukry: Ne, Bebis příkrmy obsahují pouze přirozeně se vyskytující cukry v mléce, cereáliích, ovocných a zeleninových složkách Kravské mléko: Ne, zaručujeme, že Bebis příkrmy jsou bez surovin kravského původu Palmový olej: Ne GMO suroviny: Ne Barviva a konzervanty: Ne Sóju: Ne Ryby: Ne, Bebis příkrmy neobsahují ani rybí olej Laktózu: Ano (laktóza se vyskytuje přirozeně v ovčím mléce)

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? 

Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře a my se Vám ozveme zpět.

Chcete být stále v obraze?

Zanechte nám e-mail a žádné slevy, akce ani novinky vám neuniknou!

Děkujeme za Váš zájem, brzy se Vám ozveme!

bottom of page